Przemówienie Juliena Bayou podczas powitania EELV - Nouveau site EELV (2023)

15 stycznia 2020 r. Europe Écologie Les Verts przedstawiła swoje życzenia na rok 2020. Poniżej znajduje się przemówienie Juliena Bayou, sekretarza krajowego.

Tylko dostawa jest autentyczna

Pobierz przemówienie w formacie PDF

Te życzenia dla prasy są okazją do powtórzenia, jaka wolność prasy jest dla nas pierwotna dla nas innych ekologów.Pochodzimy z długiej tradycji informatorów.I wiemy, co jesteśmy winni waszą czujność, wasze dochodzenia, uparty nieodłącznie.I nawet jeśli czasami, jeśli chodzi o nas, zanurzasz swoje spowolnienie atramentu jibes lub że tak się zdarza, że ​​taka lub taka analiza poświęca nam z nami, jesteśmy przywiązani do waszej wolności od jabłka o oczach.

Dołączamy do Jeffersona, który powiedział: "Gdyby do mnie należało decydowanie, czy powinniśmy mieć rząd bez gazet, czy gazety bez rządu, nie wahałbym się ani chwili, by wybrać to drugie.»

Wolność prasy jest, obok innych swobód, jednym z barometrów naszej demokracji i ta wolność jest osłabiana w naszym kraju, gdy dziennikarzowi trudniej jest relacjonować demonstrację lub gdy nasila się przemoc w postaci nękania w Internecie, w szczególności przeciwko kobietom, nie wspominając już o zakneblowanych procedurach prawnych, których jedynym celem jest wyczerpanie i utrudnienie poszukiwania faktów oraz swobodnego komunikowania myśli i opinii.

Dla dobrego zdrowia naszej demokracji życzę wam, że rok, który jest dla ciebie otwarty i najbardziej, jak to możliwe w tak trudnym świecie.

Tak, świat jest trudny, a życie miliardów ludzi na planecie jest też.Ktokolwiek ignoruje tę rzeczywistość, jest potępiony za zgodę na niesprawiedliwość i bycie wspólnikiem.Postać między innymi ujawnienie tej sytuacji: 26 najbogatszych osobowości jest tak samo bogactwem, jak ponad 3 miliardy ludzi.

Obecny system jest nie tylko przytłaczający dla najuboższych mężczyzn i kobiet, ale także niszczy ekosystemy. Poniżanie ludzi i naruszanie planety niestety idą w parze i nie może to być horyzont naszego życia.

«Musimy zaoferować milionom ludzi możliwość uczestniczenia w największej przygodzie, jaką jest odkrywanie świata na nowo, aby utrzymać go przy życiu.»

To zdanie, wypowiedziałem je podczas moich premierów, do naszego ostatniego Kongresu, i może wydawać się grundiloque.A jednak przed obrazami Australii Vertigo może uchwycić w obliczu konsekwencji zmian klimatu.Z ponad miliardem zwierząt, które zginęły w płomieniach, gdy zaczyna się lato, jest to sam ekosystem tego quasi -kontynentu, który jest zagrożony.

Jest to najbardziej wrażliwy, który przejdzie najwyższe konsekwencje, a nie osoby odpowiedzialne za utowarowienie wody, którzy nie wolą zgłoszenia strażaków, lub tych, którzy, podobnie jak pierwszy australijski minister, przed katastrofą, nadal zaprzeczają aklimatyzowanemu zakłóceniu i zwlekaj, aby lepiej poprzeć zyski niektórych starożytnych branż kopalnych ... niektóre z tych miliarderów, o których mówiłem wcześniej.

Chciałbym przedstawić wam moje życzenia z innymi simingami niż z australii, która jest konsumowana.Ale teraz prawdziwa jest nasza planeta.

Teraz nie czas na czekanie lub zwlekanie. To właśnie w następnej dekadzie rozstrzygnie się przyszłość planety, poprzez utrzymanie wzrostu temperatury poniżej 2 stopni.

Wyzwania, którym trzeba sprostać, są gigantyczne, a rozwiązania można znaleźć tylko przy mobilizacji wszystkich: obywateli, stowarzyszeń, związków zawodowych, firm i władz publicznych. Tylko wspólnie będziemy w stanie stawić czoła wyzwaniom związanym z klimatem, różnorodnością biologiczną i nierównościami społecznymi. I nie mów mi, że to utopia: to najwyższa potrzeba ludzkości. Ponieważ to, co dzieje się w tym okresie, dotyczy nas wszystkich.

Zniechęcenie oczywiście może nas pokonać. Ale "tam, gdzie upadnie rozpacz, wzniesie się zwycięstwo wytrwałychPowiedział Thomas Sankara.A my, ekologowie, jesteśmy uparci.A powody nadziei są liczne i potężne, współmierne do uogólnionej świadomości i oczekiwań, wymogów, radykalnych i konkretnych aktów.

Karmieni tym przekonaniem, włączamy się w miejską debatę z chęcią zmiany sytuacji i zrobienia niespodzianki. Zapraszamy wszystkich, którzy czują się zaniepokojeni, aby ruszyć i zaangażować się w przekształcanie tego, co wymaga przemiany i ochronę tego, co dla nas najcenniejsze.

Musisz wymyślić sposób noszenia zasad wyjściowych.Żywność, energia, mobilność, odpady są sprawą wszystkiego, a role społeczności muszą stać się roli facylitatorów: zidentyfikuj wszystkie dobre życzenia i pomóc im podjąć działania, podnosząc trudności, jednocześnie zapewniając zbieżność inicjatyw.

Nadszedł czas, aby zmienić skalę, wyrażać ekspresję na uogólnienie, a dla ekologów aktywistów wytyczy alternatywy lub asystenci, którzy wdrażają eksperymenty Placece ... na burmistrza, który je uogólnia.Aby wegetować Laville, chodniki, ściany, dachy potrzebujemy wszystkich do zmobilizacji.Aby zbudować solidarność, która daje wszystkim miejsce, poślubić nowe sposoby poruszania się, konsumowania, życia i życia, potrzebujesz nowego podejścia politycznego.

Wybory europejskie zakończyły się sukcesem ekologów, ponieważ społeczeństwo mobilizowało się na ulicach, a potem w urnach wyborczych, domagając się nowej agendy politycznej. Wybory samorządowe mogą z kolei stanowić decydujący krok: wzmocnijmy ten impet, aby umożliwić naszemu krajowi reagowanie na wyzwania związane z kryzysem klimatycznym.

Nadszedł czas na ekologię. Zmiany, których potrzebuje planeta, mogą nabrać kształtu najpierw lokalnie.

Wyborcy w marcu przyszłego roku będą mieli wybór między wizją, która chroni przyszłość dla wszystkich, wizją ekologów, a przestarzałą wizją tych, którzy nadal opowiadają się za rozlewającym się rozwojem ze szkodą dla jakości życia mieszkańców.

Mówimy obywatelom,Jeśli chcesz ekologii, głosuj na ekologów.»

Zielone głosowanie to najlepszy paszport na zmiany.

NAbordeaux, który od 1945 roku wybrał tylko dwóch burmistrzów, głosujePierre Hurmic.
NALyon, gdzie Collomb ma więcej niż czas:Grzegorz DucetetBrunona Bernardadla metropolii.
NAMarsylia, gdzie lata Gaudina spowodowały upadek miasta,Sebastiana Barlesa.
NARouen, gdzie sprzeciwiamy się ponownemu otwarciu fabryki Lubrizol, której właścicielem jest jeden z 8 miliarderów, o których mówiłem wcześniej:Zhean Michel Beregova.

I mówię tym, którzy będą głosować: umieść desfemmmes u władzy w naszych miastach.

NABesancon,Anne Vignot,
DoPoitiers,Leonore Moncond'huy,
DoVilleurbanne,Béatrice VessillerW
DoStrasburg,Jeanne Barseghian,
DoNantesWJulie Laernoes,
DoPerpignan,Anceens Langevine, skierowany w stronę skrajnej prawicy
i wIle-de-franceDoBoulogne,Pauline Rapilly FerniotWSabrina SeibhaiDoIvry-sur-Seine,Anne DéoDoNoisy-lesec,Nadine HerratiDoŁadnieetAntoinette GuhletAnne-Claire Bouxdla20. i 18. dzielnicy Paryża.

Ce sont des femmes de grande qualité qui conduisentnos listes.Elles sauront gérer nos villes et agir pour le bien commun… etsusciter, j’en suis sûr, de nouvelles vocations chez les jeunes filles.

Jeśli pytacie mnie, czego mi życzyć, życzcie mi zielonych burmistrzów w 2020 roku. Jestem gwarantem naszych wspólnych ambicji. I z zaangażowaniem kontynuuję prace prowadzone na rzecz propagowania ekologii i budowania zwycięskiej drogi dla naszych idei. Ta ścieżka istnieje i spokojnie nią pójdziemy.

Czas nosić silną alternatywę polityczną.Mam wrażenie, że kraj szuka wyjścia.

Nie chce już makronizmu, który z każdym dniem coraz bardziej jawi się jako fałszywa obietnica. Brutalność prowadzonej polityki rani w duszy nasz kraj, który niweluje prawa socjalne, przeprowadzając niesprawiedliwą i nieskuteczną reformę emerytalną, która bardzo sprzyja kapitalizacji.

Jednak fundusze emerytalne typu Blackrock, które zarządzają tymi emeryturami poprzez kapitalizację w imieniu akcjonariuszy, o których wspomniałem powyżej, są drapieżnikami klimatycznymi… związane z węglowodorami kopalnymi. Nie możemy wiązać naszych oszczędności i naszych emerytur z niepewną przyszłością tych aktywów i tych funduszy, które z największą energią przeciwstawią się zdecydowanym działaniom na rzecz planety. Jest to ryzyko, że emerytury setek tysięcy ludzi zostaną zredukowane do zera w przypadku poważnego kryzysu klimatycznego.

Ze swojej strony wnosimy do debaty kontrpropozycje. zamiast "pracować więcej, żeby żyć gorzej», wybierzmy społeczeństwo ekologiczne «dobrze żyć».

Przeciwko wydłużaniu się życia zawodowego, spadkowi emerytur i osłabieniu najbardziej zagrożonych, Europe Écologie Les Verts proponuje sprawiedliwą reformę: rozszerzenie finansowania na dochody kapitałowe, zniesienie dyskonta, aby nie karać przedwczesne odejścia i niepewne kariery, pełne i rzeczywiste rozważenie trudności w odpowiedzi na pierwszą z niesprawiedliwości: różnicę w oczekiwanej długości życia w dobrym zdrowiu.

Brutalność polityki, która dążyła, boli nasz krajobraz w ciele, gdy przemoc policyjna padnie na desmannifestantów lub na prostych obywatelach, którzy zginęli w umyśle -obłowując rozsypki.

Te dramaty powinny otworzyć nam oczy na to, co od wieków potępiają popularne stowarzyszenia sąsiedzkie, krótko mówiąc”Cédric, Steeve, Théo i Adama przypominają nam, dlaczego Zyed i Bouna uciekali»

Te nie są "zadzioryani "poślizgi„, ale regularne praktyki dozwolone przez państwo, które zakłada, że ​​jest w stanie poważnie zranić, okaleczyć lub zabić człowieka w celu sprawdzenia tożsamości.

Bez wolności obwiniania brutalności policji i kwestionowania technik policyjnych, dysfunkcji hierarchicznych lub radzenia sobie z wypaleniem zawodowym, nie ma pochlebnej pochwały dla naszych organów ścigania.

Nasz kraj szuka wyjścia. Klasyczna prawica jest na razie w odbudowie. Dawna produktywistyczna lewica jest odbudowywana. W obliczu dynamicznej skrajnej prawicy ekolodzy muszą nieść pochodnię alternatywy dla śmiercionośnego systemu.

Pracujemy nad tym, pracując nad naszą ofertą polityczną. Wiemy, że mamy wiele do zrobienia, począwszy od przekształcenia naszego ruchu, aby sprostać oczekiwaniom, które wzbudziliśmy.

Gminy są niezbędnym krokiem.Będziemy w pełni zmobilizowani, aby wygrać.W przypadku naszych miast i ponieważ Noscommunenes tego potrzebują.Ponieważ nadszedł czas, aby zaprojektować, budować, udaje mu się inaczej żyć naszymi miastami.

Transformacja ekologiczna będzie najpierw lokalna albo jej nie będzie. Zbliżają się wybory regionalne, które będą kolejnym decydującym momentem.

Mapa drogowa jest wyraźna i obciążenie pracą.Więc życz mi zdrowia.Dla nadziei jest już obecna, jak w przypadku wszystkich ekologów.

Ta nadzieja była już obecna wśród tych, którzy ostrzegali na pustyni i pod żartami, i ta nadzieja jest bardzo obecna wśród tych, którzy się budzą, pokolenie klimatu, bardziej zmotywowani niż kiedykolwiek.

I ta nadzieja nas niesie.

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Chrissy Homenick

Last Updated: 22/08/2023

Views: 5333

Rating: 4.3 / 5 (54 voted)

Reviews: 85% of readers found this page helpful

Author information

Name: Chrissy Homenick

Birthday: 2001-10-22

Address: 611 Kuhn Oval, Feltonbury, NY 02783-3818

Phone: +96619177651654

Job: Mining Representative

Hobby: amateur radio, Sculling, Knife making, Gardening, Watching movies, Gunsmithing, Video gaming

Introduction: My name is Chrissy Homenick, I am a tender, funny, determined, tender, glorious, fancy, enthusiastic person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.